Optisyenlik Bölümü Öğrencilerine Yardım Kampanyası

Türkiye'de her ne kadar Optisyenlik bölümü öğrencilerine yardım niteliğinde cam ve çerçeveler sağlanılmaya çalışılsada yetersizliği konusunda optisyenlik öğrencileri tarafından sürekli e-mail ve şikayet almaktayız. Atölye dersinde bir çerçeve ile 2 öğrencinin çalıştığını duymak bizleri rahatsız ediyor. Bu konuda site yönetimi olarak  yardım ve reklam kampanyası düzenlemeye karar verdik.

 Yardım kampanyamıza bireysel veya firma olarak katılabilirsiniz.

- Bireysel olarak yardım niteliğinde çerçeve gönderebilirsiniz.
- Bireysel olarak maddi yardımda bulunabilirsiniz.
- Firma olarak cam ve çerçeve yardımında bulunabilirsiniz.
Kampanyamıza destek olan bireyler ve optik firmaları bu sayfa da  yayınlacaktır.

Ayrıca yardım niteliğinde gönderilen atolye malzemelerinin yanında liste halinde isimleri de geçecektir.
Bu gün yeni mezun olan bir optisyenin eğitim düzeyinin ve atölye konusunda yetersiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yetersizlik  eksiklikten mi kaynaklanıyor eğitimden mi tartışmaya açık bir konu !

Bizler üniversitelerde yeterli malzemenin olmadığını düşünüyor optisyenlerin atölye derslerinde başarısız olduklarını buna bağlıyoruz.  Ne acıdır ki 2 yıllık optisyenlik mezunu olan fakat atölye dersinde nilör çerçeve yapmadan mezun olan  optisyenleri şahsen çok iyi tanımaktayız.

AMACIMIZ :
Türkiye'de kampanyaya gösterilen ilginin yoğunluğuna göre en az 2 üniversitenin 1 yıllık atolye malzemesini karşılamak en azından katkıda bulunmak istiyoruz.  Bu konuda yardımı dokunan firmaların reklamları sitemizde ayrıca yapılacaktır.

Bizim için önemli olan yardımın fazla ya da az olması değil. Bu gün bir optik mağazası 10 adet bile çerceve yardımında bulunsa  bu kampanyaya 5 işletme sahibi bile katılsa 1 üniversitede okuyan öğrencilere 50 adet çercevenin işlerine yarayacağına eminiz.

Tarih :  2009 Eylül ayına kadar devam edecektir. Yeni Eğitim yılında ( Eylül - Ekim gibi ) okullara teslim edilecektir. 

Konu ile ilgilenen firma ve optisyen arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz.

Not : Gönderilen malzemelerin yanında firma ismi, kendi isminiz, adres ve iletişim bilgilerinizi bulundurmayı unutmayın.

İletişim :  Kampanyamıza katılmak isteyen meslektaşlarımız :

Sitemizin iletişim bölümünden E-Posta atabilirler.

İrtibat Numaralarından bizi arayabilirler. Yardım etmek isteyen meslektaşlarımızın bulundukları bölgelere göre kendilerine bilgi verilecektir.

İletişim  :        İsmail UYAR          : 0537 623 96 46

                      Hüseyin DEMİRTAŞ : 0506 483 34 83