Ayrıntılı Bilgi ve Sorularınız İçin : (ALİ ATAY) 0532 547 70 30

OptickNET Optisyenlik Müesseleri İçinTasarlanmış Program

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Kullanıcı - Şube Özellikleri :

Çoklu Kullanıcı desteği

Birden çok kullanıcı aynı anda tüm özellikleri kullanabilir eklenen satış stok bilgilerini ÜTS alımlarını görebilir.

Yapılan işlemler işlem yapan kullanıcı hesabı ile ilişkilendirilir ve kullanıcı işlemleri raporlanabilir.

Yönetici Kullanıcısı

Tüm hesapları ve işlemleri yönetir
Tüm satış ve stok işlemlerini raporlar
Kullanıcıları kısıtlayabilir


*Kullanıcı hesap kısıtlamaları
 Kullanıcı hesapları IP kilidi ile belli noktalardan girebilmelerini kısıtlayabilir
 Kullanıcı saat kısıtlaması ile kullanıcı hesaplarının belli saatlerde kullanmalarını kısıtlayabilir
Hesapları pasif aktif ederek girişleri kilitleyebilir


*Mesajlaşma
Kullanıcı hesapları ekranlarda anlık olarak mesajlaşabilir
Yöneticinin attığı mesajlar tüm kullanıcıların ekranında görünür


*Şube Özelliği
Şube açabilme özelliği ile kullanıcılara bağlı bulunduğu şubeler tanımlanarak satışları, ürünleri, stokları ve ÜTS işlemleri birbirinden ayrı olarak işlenir...

Şubeler farklı stok ve satış ekranlarına sahip olsalar da müşteri yada ürün aratıldığında diğer şubelerin bilgileri görüntülenebilir.

Ürün Transferi
Şubeler arası stok ürünleri transfer edilebilir.
Ürüne ihtiyacı olan kullancı sistem üzerinden stok bulunan şubeye ürün transfer talebi gönderebilir,
Bir şubenin stoğundaki ürün sistem üzerinde kullanıcılar arasında farklı şubelere transfer edilebilir. transfer edilen ürün mevcut stok adedi düşer transfer edilen şubeye eklenir.

*Şubeler Arası Geçiş
Sadece Yönetici hesabı ile tek tuşla şubeler arası geçiş yapabilir birden çok ÜTS kayıtlı firmanızı tek ekranda yönetebilir bildirim yapabilirsiniz.
İstediğiniz şubenin günlük haftalık yada aylık satışlarını raporlayabilir yada analiz edebilirsiniz.

Müşteri Kartı
Müşteri kartı açabilirsiniz.
*Müşteri kartı açtığınız müşterilerin telefonlarına kısayolda arama yapabilir, WhatsApp web bağlantısı kurabilir sms atabilir ve adres bilgisini haritada görebilirsiniz.
Müşteri ekranında müşteri ile ilgili yapılan tüm işlemleri raporlayabilirsiniz.
Müşteriye ön tanımlı iskonto atayabilirsiniz.
Varsa müşterinizle ilgili notlarınızı girebilirsiniz.

Kategori Oluşturma
Ürünlerinizi için istediğiniz şekilde kategori oluşturabilir satış raporlarında kategori bazlı satış raporu alabilirsiniz.

Ürün Barkot-Kısa Ad Oluşturma
Ürün oluştururken isterseniz ürünlere farklı barkod yada kısa ad oluşturabilir yada sistemin otomatik oluşturmasını sağlayabilir böylelikle ürünlere hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Ürün Oluşturma
Ürün ekleyebilir ürün oluşturabilirsiniz.
Ürünler ile ilgili marka model renk ekartman/diyoptri alış-satış fiyatları menşei gibi bilgileri girebilirsiniz.
Mevcut Excel kayıtlarınızı ürünlere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Stok  Özellikleri
Oluşturduğunuz ürünler ile ilgili stok oluşturabilirsiniz.
*Stok oluştururken ürünün Son Kullanma tarihi bilgisi girebilir ürünün son kullanma tarihi yaklaştığında uyarı alabilirsiniz. (LOT bazında ürün kaydebilirsiniz)
*Stok ürünlerinin azalma uyarısı alabilirsiniz. Stok adedi belirlediğiniz sayının altına düştüğüne sizi uyarmasını isteyebilirsiniz.
*Stok kontrol mekanizması ile sadece barkod okutarak stok kontrolü yapabilirsiniz eksik olan ürünleri size göstermesini sağlayabilirsiniz.
*Stok ürünlerinin kategori bazlı fiyatlarını toplu olarak yüzdelik olarak arttırıp azaltabilirsiniz.

*Tarih aralığı kategori marka model gibi bilgiler ile stok raporu çekebilir hangi aylarda hangi ürünlerin daha çok satıldığını raporlayabilirsiniz.
*Mevcut excel dosyanız ile kolay şekilde stok ekleyebilirsiniz.
*Stok ürünleriniz önceden tanımlı en yaygın kullanılan 3 tip etiket çeşidi ile barkod yazıcınızdan etiketleme yapabilirsiniz.
*Sisteme entegre olan ÜTS ekranımız üzerinden alım yaptığınız ürünleri kolaylıkla stoğa eklersiniz.
—Ürün takip sistemi üzerinden aldığınız ürünlerin etiketlerinde otomatik olarak datamatrix karekod ile etiket oluşturur ürün lot seri numarası gibi bilgileri otomatik olarak barındırmaktadır. (Medula sistemine optickNET etiketini okutmanız yeterlidir)
Tek bir arama alanında stok ürünleriniz ile ilgili bir kaç karakter tuşlaması ile kolay arama yaparak stoklarınıza erişebilirsiniz.
Stok Ekranında stokların son kullanma tarihlerini gün bazında görebilmektesiniz.
Stoktaki ürünlerinizin ÜTS'li olup olmadığını ve ürünü verme bildirimi yapıp yapmadığınızı tek tuşla görebilirsiniz. Verme bildirimi yapabilirsiniz.

Stok Havuzu
*Stok havuzu ile 200.000'den fazla ürüne kolay şekilde erişim sağlayabilir tek tuş ile stoğunuza ekleyebilirsiniz.
Örnek: stok havuzuna 3025 yazdığınızda RAYBAN 3025 modeline ait tüm renkleri listede görürsünüz tek yapmanız gereken stok ekle tuşuna basarak mevcut ürünü stoğunuza alıp belirlediğiniz satış fiyatına göre etiketlendirmektir.

Satış Ekranı
Satışlarınızı dilerseniz satış esnasında cep telefonu yada tabletten direkt müşteriye sistem üzerinden dilerseniz sipariş formuna aldığınız notları daha sonra sisteme işleyerek yapabilirsiniz.
Satış ekranında müşteri seçtiğinizde müşteriye tanımlanmış notları ekranıza otomatik olarak gelir ön tanımlı iskonto oranını görebilirsiniz.
Satış ekranında tekli ve çoklu  ürün seçebilirsiniz .
Satış anında stok ürünü seçtiğinizde sistem ürünlerin satış fiyatlarını otomatik olarak sizin için hesaplar ve yerlerine kendi ekler.
Seçili müşteriye ön tanımlı iskonto oranı var ise fiyatlar üzerine otomatik olarak yansıtır. Yoksa yapılan indirimli satış tutarını yazdığınızda yüzdesel iskontoyu hesaplar not olarak karşınıza çıkarır.
Satış anında SGK ödeme alanında cam çerçeve yakın uzak seçenekleri ile sgk kullanımını işaretleyebilirsiniz.
Sattığınız ürünün kullanım süresi varsa (kontakt lensler) satış ekranında SKT (son kullanım tarihi)- Garanti tarihi belirleyebilir süre dolmasından 1 hafta önce sistemin sizi uyarmasını sağlayabilir WhatsApp yada SMS ile müşterinize hatırlatma yapmanıza olanak verir.
Örn: 1 kutu 3 aylık lens sattığınızda işaretlemeniz durumunda 3 ayın dolmasına 1 hafta kala ilgili müşteri ve ürünle ilgili sistem size hatırlatma yapacaktır.
Satış raporlama ile Tarih aralığı kategori ürün personel yada şube bazlı raporlama oluşturabilirsiniz.

Reçete
Satış ile ilgili reçete bilgilerini kaydedebilirsiniz. Reçete ekranında Uzak yakın cam bilgileri girebilir dilerseniz adisyon belirterek yakın diyoptrilerini otomatik hesaplatabilirsiniz
Her reçete bilgisi ile birlikte PD ve Montaj yüksekliği değerlerini ekleyebilirsiniz.
Eğer kişiselleştirilmiş bir cam satışı yaptıysanız reçete bilgilerine ek olarak Verteks-Pantoskopik açı-Çerçeve bombesi değerlerini ekleyebilirsiniz.
Kontakt lens satışlarında Lens reçetelerine özel kayıt alanını kullanabilirsiniz.
Teknik Servis kartı oluşturabilir istediğiniz anda  müşteri isimi ile arızalı ürünlerin son durumlarına kolayca erişebilirsiniz.

Gider - Ödeme Ekranı
Giderlerinizi kaydedebilirsiniz.
Alım yaptığınızda yada satış yaptığınız ürünler ile ilgili ileriye dönük vadeli ödeme planı oluşturabilir tarihi yaklaşan ödemeler ile ilgili uyarı alabilirsiniz.

ÜRÜN TAKİP SİSTEMi

Ürün takip sistemine token ile tam entegre sağlayabilir ÜTS sayfasına yada e-imzaya ihtiyaç duymadan tüm işlemlerinizi stok sistem üzerinden yapabilirsiniz.
Alma bildirimlerinizi sayfa atlama olmadan tek ekranda listeleyebilirsiniz.
Alma yaptığınız ürünler otomatik olarak alma veritabanına kaydedilir. İstediğiniz anda alma yapmış olduğunuz ürünleri listeleyebilir sizde mevcut ürünleri görebilirsiniz.son kullacıya yada firmalara verme yapmak çok kolay. Üstelik çalıştığınız firmaların uts numaralarını bilmenize gerek yok firma ismini yazarak firmalara uts üzerinden verme yapabilirsiniz.
QR EŞSİZ işlemler bölümünde
Medulaya işlemeden özel sattığınız ürünleri tek tıkla tüketiciye Verme bildirimi yapıp uts den düşmesini sağlayabilirsiniz.
Çalıştığınız firmalara yada diğer müesselere stok sistem üzerinden ürün verme bildirimi yapabilirsiniz.
*Verme bildirimi yaptığınızda otomatik olarak verme veri tabanına kaydedilir verme yaptığınız ürünlere anında erişebilir kime verme taptığınızı görebilir tek tuş ile iptal bildirimi yapabilir otomatik olarak size geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
İthalat ve İhracat bildirimleri yapabilirsiniz. Yaptığınız bildirimler otomatik olarak kayıt edilir.
**Hızlı ÜTS ekranı sayesinde sadece ürünün karekodunu okutarak saniyeler içerisinde yüzlerce ürünü verme bildirimi yapabilir yaptığınız her bildirimi otomatik olarak kaydedebilir istediğiniz anda tek tuşla iptal edebilirsiniz.
Karekod ekranında aynı zamanda okutulan bir karekodlu ürünün üst sistemi üzerinde sizde görünüp görünmediğini kontrol edebilirsiniz.
ÜTS Tekil ürün sorgulaması yapabilirsiniz.
ÜTS firma sorgulaması yapabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi ve Sorularınız İçin : (ALİ ATAY) 0532 547 70 30


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?